تاريخ :  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391
نويسنده :  مهرازان

Graphs and charts


هتل پوئرتا؛حضور همه جانبة فرهنگ های مختلف

هتل پوئرتا، در مادرید اسپانیا و در 12 طبقه توسط 19 معمار و طراح مطرح دنیا از 13 کشور مختلف طراحی شده است.
هتل پوئرتا، در مادرید اسپانیا و در 12 طبقه توسط 19 معمار و طراح مطرح دنیا از 13 کشور مختلف طراحی شده است. کسانی چون، ژان نوول، نورمن فاستر و زاها حدید و چند معمار بزرگ دیگر.
http://s2.picofile.com/file/7129240428/ew_.gif


:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: هتل پوئرتا؛حضور همه جانبة فرهنگ های مختلف, طراحی و اصول و ضوابط طراحی هتل
تاريخ :  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391
نويسنده :  مهرازان

Graphs and charts


هتل و ساختمان اداری از گروه JDS

بهره گیری از نور خورشید و ایجاد بام های سبز از نکات رعایت شده در این طرح می باشد. یکی از اصول به کار رفته در این پروژه، استفاده از معماری پلکانی است.
  گروه معماری JDS رتبه اول مسابقه طراحی هتل و ساختمان اداری شهر گوانجو در چین را کسب کرد. این گروه با طرح یک فرم پویا و برقراری ارتباطی منطقی میان نیازها و امکانات، موفق شد تا به یک نتیجه مناسب دست یابد.

بهره گیری از نور خورشید و ایجاد بام های سبز از نکات رعایت شده در این طرح می باشد. یکی از اصول به کار رفته در این پروژه، استفاده از معماری پلکانی است.


http://s2.picofile.com/file/7129240428/ew_.gif:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: هتل و ساختمان اداری از گروه JDS, طراحی و اصول و ضوابط طراحی هتل
تاريخ :  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391
نويسنده :  مهرازان

Graphs and charts


هتل 5 ستاره "زرد"

کارفرمای پروژه در نظر داشت تا یک ساختمان شکیل را در این فضا و در مکانی مشرف به دریا ایجاد کند. چالش اصلی در طراحی این مجتمع، به حداکثر رسیدن فضای افقی و محدودیت های قانونی در میزان ارتفاع ساختمان بود.
هتل 5 ستاره زرد در کشور پرتغال واقع شده است. انستیتو معماری پلان در سال 2010، پروژه طراحی و اجرای این ساختمان را بر عهده گرفتند. این هتل در یک سایت زیبا واقع شده بود و در مقابل آن تپه های انبوه شن و ماسه با توپوگرافی خاصی قرار داشت.
:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: هتل 5 ستاره, زرد, طراحی و اصول و ضوابط طراحی هتل
تاريخ :  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391
نويسنده :  مهرازان

Graphs and charts

طراحی مركز بازرگانی بین‌المللی yongsan

شکل پروژه‌های توسعه از مرکز به سمت سه بال مجزا برای آپارتمان‌ها و اتاق‌های هتل با نور طبیعی، مناظر دراماتیک با حفظ حریم خصوصی است.
ایك شركت بین المللی معماری به اسم  “kohn Pedersen fox” معروف به KPF  طرح پیشنهادیشان، بلوك H، برای منطقه بازرگانی yongsan در شهر سئول از كشور كره جنوبی را ارائه دادند.

اقامتگاه های مجلل پنج ستاره با خدمات بیشماری در فضایی با مساحت 167225 مترمربع ساخته خواهند شد.

14600 مترمربع از این مساحت در بخش شمال شرقی این منطقه به یك برج بلند 385 متری اختصاص دارد.

شکل پروژه‌های توسعه از مرکز به سمت سه بال مجزا برای آپارتمان‌ها و اتاق‌های هتل با نور طبیعی، مناظر دراماتیک با حفظ حریم خصوصی است.بخش میانی به سمت پارك yongsan است. اتاق‌های مهمان زوایای دید بزرگی از داخل فضای اتاق دارد در حالی كه از حداكثر خلوتش از اتاق مجاور استفاده می‌كند.

این برج مجهز به کازینو، فروشگاه، استخر آبگرم و یک ساختمان در طبقه همکف (ساختمان پایه) برای تطبیق دادن یک سالن بزرگ ضیافت و دیگر امکانات است.

 برنامه‌ها همگی یک فرم واحد دارند. دفاتر و مساکن با پالت مواد مختلف مشخص شده‌اند. عناصر جامد در نما به عنوان یک الگوی پویا بر روی سطوح غیرتکراری قرار گرفته‌اند. پوسته از تخته سنگ در پایه شروع شده و در بالای ساختمان به انتهای ساخت فلزی می‌رسد.

مدیر طراحی KPF اظهار داشت: «هدف ما از طراحی این پروژه برقراری ارتباط با زندگی خیابانی، شهر جدید yongsan، وبافت بزرگتر شهر سئول بود. ما این حركت را با یك رویكرد اندیشمندانه در مورد برنامه، موقعیت و نوع ساختمان انجام دادیم.»
:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس، طراحی و اصول و ضوابط فروشگاه + عکس
:: برچسب‌ها: طراحی مركز بازرگانی بین‌المللی yongs, طراحی و اصول و ضوابط طراحی هتل
تاريخ :  جمعه بیست و یکم مهر 1391
نويسنده :  مهرازان
هتل های لوله ایامروزه سرمایه گذاران در بخش ساخت هتل در تلاشند تا با ایده های نو به ساخت هتلهایی با ویژگی های منحصر به فرد و البته ارزان قیمت بپردازند تا از این طریق به جذب گردشگر و توریست دست یابند، چرا که امروزه گردشگران برای فرار از محیط مصنوعی شهر و ایجاد تنبه روحی و جسمی می خواهند در فضاهایی با شرایط آب و هوایی و محیطی ای با حداکثر تشابه به ساختار طبیعت، دوران تفریح واستراحت خود را بگذرانند، در حال حاضر این استقبال منجر به ساخت وسازهای عجیب اما نو در زمینه ساخت هتل ها شده است.

هتل لوله ای ، ایده جالب یک معمار به نام "آندریاس اشتراوس" می باشد، استفاده از لوله های بتنی بازیافت برای اتاق های هتل، نوآوری بکاررفته در این هتل است ،فضاهای طراحی شده برای این هتل، جایی مناسب ومنطبق با نیاز مشتریان ، با اتاقهایی ارزان قیمت و شیک می باشد. در هتل لوله ای، با نظرگرفتن نورعالی والبته با بهره گیری از چشم انداز زیبا و منحصر به فرد منطقه ، مکانی با ویژگی های دوستدار محیط زیست به وجود آمده است.


http://s2.picofile.com/file/7129240428/ew_.gif
:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: هتل های لوله ای, طراحی و اصول و ضوابط هتل, مجتمع اقامتی
تاريخ :  چهارشنبه یازدهم مرداد 1391
نويسنده :  مهرازان


دانلود کتاب معماری : طراحی هتل و مراکز اقامتی


دانلود کتاب معماری : هتلهای جدید

عنوان کتاب : New Hotels

انتشارات  :

نویسنده  :alejandro bahamon

توضیح : یکی از کتب فوق العاده در مورد طراحی هتلها که دید خوبی نسبت به پلان و فضاهای هتل میدهد و همچنین مهمترین اصل هتل که همان طراحی مناسب فضاهای حرکتی برای سرویس دهی بهینه هست را میتونید در هتلهای معرفی شده جستجو کنید. طراحی اتاقها ، لابی ، رستوران و … در کل کتابی است که شما در کتابخانه الکترونیکی خود به آن احتیاج دارید. (عجب جمله ای گفتم اگر خودم رو هاردم نداشتم الان شروع میکردم به دانلود ! )

دانلود از سرور ۱ (۴shared) : کتاب هتلهای جدید
دانلود از سرور ۲ (ifile) : کتاب هتلهای جدید
حجم فایل : ۱۹ مگابایت

برای ضوابط و قوانین مربوط به طراحی هتل ها ، هتل آپارتمانها و مهمانسراها ، شرایط مربوط به ستاره های هتل ، خدماتی که در هتل های چند ستاره وجود دارد و در هنگام طراحی از ابتدا باید به دیده آید (این فعل خیلی پارسی بود) و همچنین ضوابط مربوط به تعداد پارکینگها و … به بخش ضوابط سایت شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی مراجعه کنید. این ضوابط مربوط به سازمان میراث فرهنگی است و در صورتی که در تهران ( و حتی شهرستانها) هتل طراحی میکنید باید ضوابط شهرداری محل را در این خصوص مطالعه کنید مثل ضوابط تعداد پارکینگ و همچنین ارتفاع کف تا کف طبقات همکف ، اول ، طبقاتی که فضای ورزشی یا رستوران دارند … (شهرداری تهران تا همین اواخر ضوابط مخصوص هتل نداشت و با ساختمان برخورد مسکونی داشت …)

هتلها در تهران ( و باز احتمالا شهرستانها) سه مرجع تصویب دارند که مهر آنها باید پای نقشه ها باشد : یکی سازمان میراث فرهنگی دوم آتش نشانی و سوم شهرداری … تصویب نقشه ها در هرکدام از این مراجع ۲٫۳۳ خوان میشود یعنی جمعا ۷ خوان.:: موضوعات مرتبط: دانلود کتاب ها و مجلات معماری، طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: دانلود کتاب معماری, طراحی هتل و مراکز اقامتی, طراحی و اصول و ضوابط طراحی هتل
هتل
 
 
تاريخ :  سه شنبه دوازدهم مهر 1390
نويسنده :  مهرازان

مجموعه ای کامل از پلانهای معماری بسیار زیبا .

شامل : هتل ، مدرسه ، فرهنگسرا ، مسکونی ، صدها دتایل ، مسجد ، رستوران ، موزه، پل،کتابخانه،پارکینگ،بیمارستان،مجتمع مسکونی و تجاری ( تمامی نقشه ها به صورت اتوکد میباشد )

هتل :

مجموعه ۴۰ پلان کامل از هتل که دانشجویا می تواند از این طرح های زیبا ایده گرفته و در کارهای خود استفاده کنن..

دانلود هتل:

پسورد: archibase

دانلود لینک غیر مستقیم

دانلود لینک غیر مستقیم

دانلود لینک مستقیم

۳ مگابایت

.dwg:: موضوعات مرتبط: طراحی و اصول و ضوابط هتل + عکس
:: برچسب‌ها: طراحی و اصول و ضوابط هتل
هدف مهرازان گرد آوری تمامی اطلاعات در مورد معماری ، طراحی شهری و شهر سازی و قرار دادن این اطلاعات در اختیار علاقه مندان،دوستداران،و دانشجویان این رشته هاست و همچنین به نمایش گذاشتن کارهای خودم و دوستانم